menu: wymiana opon |serwis klimatyzacji |KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA


Kiedy należy wykonać serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji zwykle zaleca się przeprowadzać co 2 lata lub wtedy gdy efektywność chłodzenia znacząco spada. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet w szczelnym układzie rocznie może ubywać do 15% czynnika. Jeśli w okresie trzech, czterech lat czynnik nie jest uzupełniany wydajność układu stopniowo maleje (zwiększa się zużycie paliwa), ponadto czynnik krążący w układzie zazwyczaj jest nośnikiem oleju smarującego uszczelnienia oraz sprężarkę. Jeśli w układzie jest mało czynnika do kompresora dociera mało oleju, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do zatarcia sprężarki. Niebagatelne znaczenie dla wieloletniej bezawaryjnej pracy klimatyzacji ma też okresowe (w czasie poprawnie przeprowadzanego serwisu) usuwanie ewentualnej wilgoci z układu poprzez wykonanie próżni.


Oferowany przez nas serwis klimatyzacji zawiera:

odessanie czynnika chłodniczego z układu, wytworzenie próżni - osuszenie układu, sprawdzenie szczelności metodą podciśnienia, ponowne napełnienie układu właściwą ilością nowego/oczyszczonego czynnika chłodniczego R134a oraz uzupełnienie oleju i ewentualne dodanie barwnika UV. Wykonujemy odgrzybianie (dezynfekcję) układu klimatyzacji oraz wnętrza pojazdu.
Dodatkowo na koniec kontrolujemy sprawność układu klimatyzacji i dokonujemy pomiaru efektywności chłodzenia.
Cały cykl obsługi klimatyzacji dokumentowany jest w formie wydruku.


Kiedy należy wykonać dezynfekcję klimatyzacji?

W czasie pracy układu klimatyzacji wilgoć kondensująca się na parowniku tworzy razem z brudem i z kurzem idealne podłoże dla grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Wraz ze strumieniem powietrza te powstające na parowniku chorobowe zarodniki mogą zostać przeniesione do wnętrza pojazdu i powodować u pasażerów niedyspozycję lub wywoływać reakcje alergiczne. By uniknąć nieprzyjemności z tym związanych producenci zalecają przeprowadzanie oczyszczania i dezynfekcji klimatyzatorów co 15 000 km lub raz do roku czyli w praktyce częściej niż pełny serwis klimatyzacji.

Wykonujemy odgrzybianie metodą ultradźwięków. Jest to najnowsza metoda dezynfekcji układów klimatyzacji, dezynfekująca także tapicerkę i całe wnętrze pojazdu. Metoda ta polega na rozbiciu poprzez ultradźwięki specjalnego płynu w mgłę o średnicy kropel <5 mikronów. Mgła wypełnia kanały nawiewowe, przedostaje się do parownika usuwając wyżej wymienione zanieczyszczenia oraz wnika w tapicerkę, dywaniki itp.

Rozpylone cząsteczki płynu są wystarczająco lekkie aby łatwo nie osadzać się na powierzchniach na które napotykają podczas przepływu przez kanały nawiewowe, parownik oraz kabinę pojazdu. Ten skutek nie zostanie osiągnięty poprzez stosowanie prostych środków dezynfekujących typu SPRAY, ponieważ rozmiar i ciężar cząsteczek rozpylanych powoduje ich odpadanie.

Substancja dezynfekująca wykorzystywana przy metodzie ultradźwiękowej działa jeszcze przez pewien czas po wykonaniu oczyszczania - przedłużając tym samym efekt działania.
Jest to metoda skuteczna i bezpieczna.


Dezynfekcja klimatyzacji metodą ultradźwiękową najskuteczniej:


Dysponujemy jednym z najlepszych aktualnie dostępnych urządzeń do obsługi klimatyzacji samochodowej!Serwis Kraków:
KONTAKT:

tel. (12) 346-43-26

ul. Pachońskiego 9, Kraków

wjazd przez stację paliw - mieścimy się za stacją po prawej stronie